Výprava tak trochu jinak...

31.12.2022

Článek z jedné z letních výprav, tentorkát od našeho mladého testera, Lukáše Zachrdly

Psalo se léto 2022. Bylo pár týdnu před prázdninami a chuť na rybářské dobrodružství byla obrovská! 

Přišel jsem domů ze školy, nabalil si základní věci (jídlo,pití) rybařinu a jel jsem na můj oblíbený svazový revír, kde jsem již v minulosti udělal krásné ryby nad 15 kilogramů. 

Když jsem dojel k rybníku, myslel jsem, že se nikde nezabydlím, protože všude bylo plno rybářů. Nakonec jsem objevil poslední volné místo "u vrby" kde vím, že ryby moc nejsou, ale nevadilo mi to. Řekl jsem si, že si aspoň užiju chvilku klidu. 


Vzal jsem spombový prut a nakrmil jsem si 2 vytipované místa a postavil bivak. Na pruty jsem už nedočkavě umístil PVA punčochy a pod háčky mou oblíbenou CHERRY BOMB. První noc jsem neudělal žádnou hezčí rybu... násada byla aktivní a stihla najet do krmáku dřív, než můj vysněný kapr. Druhý den dojel můj mladší bratr. 

Dojel a říká: "půjč mi tu tvoji ovocnou kuličku" a vzal si jednu malou kuličku CHERRY BOMBU. Po pár minutách dostal záběr, vzal prut a div nespadl do vody ! Ryba s ním cloumala, tak jsem mu šel na pomoc... Po půlhodinovém boji se vynořil nádherný kapr! Vzali jsme váhu a zvážili jsme ho.. váha ukázala necelých 12,5 kilogramů... Brácha byl celý štěstím bez sebe ! Pořídili jsme pár fotek a po rozloučení šel zpátky do vody. Téhož dne už nepřišlo nic, bratr odjel domů a já zůstal zase sám. 

Byla neděle,poslední den výpravy. Ráno jsem si přivstal a nachystal si krmné místo. Na místo jsem nakobroval pár kuliček KK-35 a rozdrcené kuličky CHERRY BOMB jsem dal do PVA punčochy. Na háček jsem dal panáčka CHERRY BOMB a Poseidona. Po pár prvních hodinách přišel první záběr- bude to ten vysněný kapr?! 

Nebyl to on, jen malý ale silný násaďák a já už pomalu ztrácel naději. Začal jsem balit pomalu věci kolem sebe. Sednul jsem si na lehátko a rozhodl jsem se,že si udělám poslední jídlo. Zapnul jsem vařič,začal jsem míchat cibuli a najednou záběr! Co to ? Že by kačeny? Nebo že by husy? Kdepak! Konečně to byl lepší kapr! Rychle jsem vypnul vařič a běžel jsem k prutům. Zvedl jsem prut a byl tam!

Už od prvního pohledu jsem cítil, že to nebude jen tak nějaký násaďák. Po krátkém ale silném boji jsem ho konečně uviděl! Nebyl sice největší, ale za to vytoužený a po dlouhé době bez větší ryby byl parádním překvapením. Váha ukázala necelých 9kg, ale i tak byl pro mě úžasný zážitek vytáhnout ve vroucí letní vodě lepší rybu. Co takhle se s kaprem vyfotit ve vodě a zároveň se schladit? Zeptal jsem se sousedících rybářů, jestli mě nevyfotí. 

Souhlasili. 


S radostí jsem vlezl rychle do vody, vzal jsem kapra a pózoval. Po rouzloučení se s kaprem pořádnou pusou na rozloučenou zamával svou ploutví a byl ten tam! Tahle výprava byla úžasná! Až do poslední chvíle napětí. Zjistil jsem, že pořád na prvním místě končí Cherry bomb, která tyhle kapry doslova rozmlsala. 

Poslední zbytky hodin jsem už nic nevytáhl... rozloučil jsem se s tímhle revírem a vydal se na cestu domů v domění, že tady na mě někde čeká kapr 20+, kterého se snažím zlákat již dlouho. Vydaří se na další výpravě takový kapr? To zjistíte v dalším článku! Děkuji za pozornost a Petrův zdar! Lukáš