pl-Osobák z Pálavy

2022-11-13

Dnes dostal prostor tester Martin. Martin je v týmu více jak rok a je to vážně dříč.  

Dokáže hledat ryby v místech, na kterých dokáže sedět týden bez záběru, v dešti, mrazu, sněhu, větru, a i přes to to brzy zopakuje zas a znova a je neskutečně neúnavný. Má manželku, tři dcery a i přes to si najde tolik času na svůj koníček. Vše co mu voda daruje si vážně zaslouží. Chtěl se s vámi podělit o svůj poslední zážitek z Pálavy a pro něj další milník v kaprařině :-)

Pro tento pohled to děláme. Není vždy třeba uspět, tady si totiž člověk vážně odpočine!
Pro tento pohled to děláme. Není vždy třeba uspět, tady si totiž člověk vážně odpočine!

Zdravím všechny milovníky rybařiny,

pravě mám za sebou pětidenní výpravu pod nádherné Pálavske kopce, která mi přinesla nezapomenutelný zážitek. Ale všechno pěkně od začátku.
Jistě to každý známe, někdy je ta sezóna zkrátka zvláštní. K vodě jsem se letos dostával na moje poměry opravdu často. Ty dny a noci strávené u vody jsou zkrátka úžasné a proto jsem neváhal ani tentokrát. 

Měl jsem za sebou několik akcí, ať už pár hodinovek, prespávačky na jednu noc, tak i delší akce. Pochytal jsem spousty krásných kaprů, ale pořád to nějak nebylo ono. Přes všechnu snahu jsem se nemohl dostat na nějakou slušnou rybu 10+. 

Měl jsem za sebou jednu rychlou akci, kdy se mi povedl nádherný kapr 15+, tak jsem si řekl, že by se to mohlo konečně změnit. A proto cíl na nadcházející výpravu byl jasný a to přiblížit se k rybě nad 20kg. Teď už k samotné akci. 

Často jezdím v listopadu na poslední delší výpravu. Letos jako vždy na Pálavu. Vše doma nachystat, zkontrolovat zda něco nechybí, odpočítat poslední směnu v práci a hurá na ně!
Cesta byla jako vždy nekonečná. Po příjezdu, kdy na mě u vody čekal kolega z práce a skvělý kamarád Honza, jsme hned zabrali místo, které jsme měli předem vytipované. Následovala rutina, vše nachystat, postavit, vybalit člun se vším potřebným a hurá na vodu. Od začátku jsem měl jasný plán, kde chci mít položené montáže, čím a v jakém množství krmit.

Osvědčená nástraha, dobré místo a čas. Základ úspěchu!
Osvědčená nástraha, dobré místo a čas. Základ úspěchu!

Na jednom prutě jsem krmil a chytal jen masovkama a to novinkou na příští rok X22, případně KK35 a k tomu trochu kukuřičného speciálu.
Na druhém osvědcenou Cherry Bomb také s dávkou kukuřičného speciálu, který jsem si už předem řádně prolil cherry boosterem.
U masovek jsem věděl, že chci pořádně otestovat Xko a že jedním prutem budu chytat hlavně jen na něj. Na montáž jsem vždy hodil nejvíc tři hrsti do prostoru a hurá zpátky na břeh. 

Půl dne se nic nedělo, přišla tma a kolem půl osmé přišel nesmělý záběr na levý prut s již zmíněnou kuličkou X22. Rychle skočit do broďáků a jelo se za ním. Když jsme přijeli nad rybu, tvářila se jako nějaký prcek, který ovšem naštěstí nebyl ve vázce. Kapra jsem otočil a začal zdolávat. V tom mi ukázal, že rozhodně není žádný drobeček. Pár výpadů a najednou se na hladině ukázala ohromná hlava a ještě ohromnější tělo. Díky parťákovi skončil na první dobrou v podběráku. Jen jsme se na sebe podívali a mohli si od plic zařvat na celou Pálavu! Cestou na břeh jsem věděl, že tohle je osobák.

Na břehu nám váha ukázala rovných 23kg a radost byla obrovská. Po pouštění kapra zpět, se to rozjelo i Honzovi, ale bohužel mu kapr zajel do vázky a byl fuč. 

Martin není žádný drobek, měří skoro 2m a tedy si v poměru umíte představit mohutnost kapra. Nádherný bojovník :-)
Martin není žádný drobek, měří skoro 2m a tedy si v poměru umíte představit mohutnost kapra. Nádherný bojovník :-)

Přiblížila se desátá hodina, ale bohužel bez záběru. O půl noci jsem stále nemohl uvěřit, co se mi to vlastně povedlo. Konečně mě vodník a Svatý Petr odměnil a hned takovou knedlou!

Další den byl úplně hluchý a záběr nepřišel. To se opakovalo i třetí den.
Čtvrtý den, mi přišel záběr na poseidona, kapra jsem kotvičkoval, dvě vázky jsem zvládl, ale u třetí se vyříznul. Pak přišel cejn jako lopata a chvíli po něm opět záběr na Xko, ale bohužel opět stejný výsledek a kapr zase vyhrál ve vázce.

Nachystaná novinka je vážně úžasné boilie, již od pohledu, je to poctivý kus "žrádla" :-)
Nachystaná novinka je vážně úžasné boilie, již od pohledu, je to poctivý kus "žrádla" :-)

 Do odjezdu se už nic neukázalo. Ale co. Vždyť tohle je jasný příklad toho, že jedna krásná ryba Vám dokáže udělat radost i po zbytek výpravy bez záběru.

Tímto bych chtěl poděkovat firmě VEVA fishing, za podporu a kvalitní krmení. 

Rodině, že mi umožní takové akce, a v neposlední řadě kamarádovi Honzovi, díky kámo. Tak se mějte a i když se zrovna nedaří, tak věřte, že jeden nevinný záběr na skvěle zvolenou nástrahu a všechno může být jinak.

BERKYS  


Martine, ještě jednou veliká gratulace, celý tým ti to velice přeje! A děkujeme i za všechny dodané fotografie. Tým VEVA