Cherry B.O.M.B. - Sladký zázrak ze severu?

11.10.2022

Postupně budeme přinášet články o všech výrobcích, které se v kuchyni VEVY tvoří, přejeme si, aby měl každý možnost zjistit, to co víme, proč je milujeme a proč si myslíme, že by je měl každý zkusit! :-) Začínáme naší téměř VEVA legendou a tou je Cherry B.O.M.B.


Nevíte, kterou kuličku si vybrat? Hledáte model, který by usnadnil váš výběr u vody? Nevíte, zda preferovat masové, nebo sladké výrobky?

Konec cesty výrobní, začátek cesty za dobrodružstvím. Fotoautor: VEVA
Konec cesty výrobní, začátek cesty za dobrodružstvím. Fotoautor: VEVA


Když vidíte novinku na trhu, snažíte se jí podvědomě přirovnávat k něčemu, co již znáte a bojíte se, aby danou kuliču předčila, tedy zda vlastně stojí za to ji zkusit. Čtěte dále, možná jste na správné cestě jak již třeba nikdy neměnit...


Pojďme na to jinak, na každé stránce se dozvíte, jak skvělá je právě ta konkrétní kulička a uváděné úlovky často hovoří za vše, ale kde je realita a kde je naopak ten marketingový tlak, který na nás dýchá z každého kousíčku internetu? Chceme vám detailně popsat, proč právě zrovna dnes zmíněná Cherry a kde jsou její přednosti, které vnímáme jako velice vyjímečné. Vše vlastně začíná tím, jak celý výrobek vnímáme. Nahlédneme trochu i do celkového složení a struktury, což se vážně často nedozvíte. Nejčastěji dnes zjisíte jedno, kolik % masových mouček je v kuliččce obsaženo, nicméně se nedozvíte již nic o kvalitě konkrétní suroviny. Je skvělé mít v kuličce například 40% masové moučky, ale co dalších 60%? Z čeho jsou složeny? Podstatné je, aby celá skladba surovin odpovídala konkrétní kvalitativní kategorii a výrobek nestál jen na informaci: "obsahuje vysoký podíl masové moučky".... Alespoň pro nás je to pro skutečné posouzení boilie málo informací.


Cherry, kulička, která sebou nese letní ovocné tóny, podtrhnuté silnou dávkou robin redu, toho jak sypkého, tedy klasického, tak i v tekuté úpravě, jakožto jedna z mnoha tekutých potrav pro následné uvolňování a kvalitní chilli papriky, vše v nenapodobitelných kombinacích a poměrech, vzniklých přímo v naší kuchyni. Odtestováno celým týmem a vámi!


Pojďme si blíž rozkličkovat celou její strukturu, rafinovanost a proč je tak oblíbená nejen u rybářů.
Stejně tak jako ryby, i rybáři volí častokrát svou nástrahu podle svého čichu a budete se divit, často i hmatu, struktura a povrch je tedy taktéž důležitý. Co je pro nás příjemné, často použijeme. Ostatně tak jak jste se dočetli až sem, případně co vše ještě zjistíte dále, tak přistupujeme ke všem našim modelům, Perníkové Švestce,KK-35 tak i Poseidonu. Ten VEVA podpis je u všech stejný.

V únoru u nás vypadá chilli jen takto, na podzim a další rok pak dodává Cherry neodolatelné silice a aroma. Fotoautor: VEVA
V únoru u nás vypadá chilli jen takto, na podzim a další rok pak dodává Cherry neodolatelné silice a aroma. Fotoautor: VEVA


Všeobecně vůně třešní a sušených paprik patří k velice oblíbeným vůním. Pokud je však nabídnete ve správných poměrech a doplníte o mnohé další atraktanty, jako je vysoceprocentní rybí protejn, vysoceprocentní mléčný protejn a skutečně jakostní směs chilli paprik i robin redu nejen klasického, ale i tekutého, máte exkluzivně vonící, neodolatelnou kuličku, která perfektně vnadí i chytá. K tomu všemu pomáhají i speciálně vybrané rybí oleje,které začínají pracovat již od velice studených teplot. Stačí přidat jednu tajnou esenci, která vše krásně propojí a máte na světě úžasnou Cherry. Kuličku, která funguje jak v jarním, letním, tak i podzimním i zimním období. 

 A proč by také ne, značné procento celé její struktury tvoří skutečné sušené třešně, které sebou nesou mnoho přírodních cukrů a kuličku dělají zase o kus rafinovanější a jako past méně odhalitelnou. Čemuž napomáhá i záměrně hrubší povrch, který umožní zrychlené uvolňování všech atraktantů a potravních signálů do okolí kuličky. Na což navazuje obsah prvků, které skvěle uvolňují potravní signály v zimní, studené vodě, taktéž i ty, které zase spustí svoji práci ideálně v období letním. Rybí protejn lze použít samozřejmě jakýkoli, u nás však používáme jen ten nejlepší, tedy vysoceprocentní, který nejlépe pracuje a rozpouští se i ve studené vodě, stejně tak je i nejatraktivnější a nejvíce výživný, to stejné platí o vysoceprocentním mléčném proteinu.

Vložit všechny úlovky, které má na svědomí právě Cherry, je nemožné. Mrkněte do galerie ryb. Fotoautor: tým VEVA
Vložit všechny úlovky, které má na svědomí právě Cherry, je nemožné. Mrkněte do galerie ryb. Fotoautor: tým VEVA

 
Na Cherry B.O.M.B. byly nachytány skutečně nádherné ryby a to především na svazových vodách, stejně tak samozřejmě bezchybně funguje i na vodách soukromých. Rozpad kuličky je v závislosti na podmínkách rybolovu, ročním období a přítomnosti bílé ryby vesměs 2 - 7 hodin, dle podmínek a na stojatých vodách zvládne samozřejmě více. Kdo chce kuličku pomalejší, kde sice přijdete o jistý kus rychlosti, myslíme tím atraktivitu tohoto zázraku, může sáhnout po variantě tvrdší, která je před boosterováním více nasušena a odolá cirka o 50% více všem neblahým vlivům a funguje taktéž báječně. Tato varianta brzy dorazí na náš e-shop taktéž, předně je nejpoužitelnější převážně v teplém létě, silném proudu, nebo ve vodách, kde je enormní tlak bílé ryby.

Lyofilizované třešně, mrazem sušené. Foto dodavatel
Lyofilizované třešně, mrazem sušené. Foto dodavatel


Suroviny na výrobu Cherry B.O.M.B. k nám jdou skutečně z celého světa, ovoce z teplých oblastí, kde sluníčko dává plodům skutečnou sílu, nakupujeme v menších objemech, tedy častěji a hledáme nové výrobní šarže a to tak, abychom byly vždy držiteli nejčerstvější suroviny. Chilli taktéž. Určité procento ve výrobku je přímo z naší vlastní produkce. Na vlastní zahradě pěstované chilli, vysocepálivých druhů z kvalitních semen i odrůd. Které již v lednu sadíme a několik měsíců jim 12-14h každý den svítíme, viz. fotografie 2, než jsou připraveny jít na sluníčko ven. To, pak po nasušení a namletí dále přímícháváme k chilli, od zaručených kvalitních zdrojů, nejčastěji v BIO kvalitě.


Všechny chytací varianty jsou vyvážené, což z nich dělá zase o kus atraktivnější kuličky, neboří se do bláta, nesají tolik okolní pachy, zároveň je popka v panáčku příliš nenadnáší. Vše je zkrátka ideálně odladěno. Tak jdeme na ryby?....

Možná před tím ještě omrkněte kuličky, za pár dní jsou u vás.

Absolutně fresh a tak vám vydrží do vychytání :-)
Absolutně fresh a tak vám vydrží do vychytání :-)